Web lapas veidošana

Kam uzticēt web lapas veidošanu?

 • 2018. gada 20. jūnijā
 • Lasīšanas laiks 6 min.

Nemeklējiet universālu recepti, kas palīdzēs atrast īsto izstrādātāju. Izvēle nav liela: jums nāksies sadarboties ar aģentūru, nelielu studiju vai ārštata darbinieku.

Internetā ir daudz piedāvājumu par web lapas veidošanas pakalpojumiem. Sadarbībai ar aģentūrām, studijām un privātiem speciālistiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Jums tikai pašiem pirms lēmuma pieņemšanas ir rūpīgi visu jāapsver. Mēs mēģināsim apkopot izvēles priekšrocības, trūkumus un riskus.

1. Aģentūras

Kādēļ vajadzētu sadarboties ar aģentūrām?

 • Parasti agentūras piedāvā kombinētus pakalpojumus. Jums nevajadzēs lauzīt galvu par web lapas izvietošanu un interneta mārketingu.
 • Jūs parakstīsiet līgumu un oficiāli samaksāsiet aģentūrai par sniegtajiem pakalpojumiem. Nepieciešams atzīmēt, ka šīs nosacījums attiecas arī uz nelielām studijām un ārštata darbiniekiem, ja viņi sniedz pakalpojumus oficiāli.
 • Jūs kontaktēsieties ar projekta vadītāju, nevis ar web lapas programmētāju. Starpnieks jums abiem palīdzēs runāt vienā valodā. Atcerieties, ka dažreiz šī priekšrocība pārvēršas par trūkumu.
 • Teorētiski sadarbība ar studiju jūs aizsargā no termiņu neievērošanas un citiem nepārvaramas varas apstākļiem, kas ir raksturīgi sadarbībā ar ārštata darbiniekiem. Piemēram, ja privāti strādājošs speciālists saslimst, darbs pie šī projekta apstājas, līdz viņš atveseļojas.

Kāds varētu būt mīnuss šādai izvēlei? Budžets! Parasti lielas aģentūras neuzņemas mājas lapu veidošanu, ja cipars ir tikai ar divām nullēm. Aģentūrā projekta izmaksas apaug ar dažādiem papildus izdevumiem, lai segtu biroja īri, algas (tajās strādā arī darbinieki, kas nebūs tieši saistīti ar jūsu projekta realizāciju, bet algas taču tiem arī jāmaksā). (grāmatveži, sekretāres, vadītāji utt.).

2. Nelielas studijas kā mūsu

Šī ir kompromisa izvēle starp aģentūru un ārštata darbinieku, ja jums ir svarīga darba kvalitāte, ir nepieciešamas garantijas (līgums), bet jūsu budžets, kas ir paredzēts projekta realizācijai, nav tik liels, lai ieinteresētu lielu aģentūru.

Nelielām studijām ir sekojošās priekšrocības:

 • Budžets, kas ir nepieciešams web lapas veidošanai, nav tik liels, salīdzīnot ar aģentūrām. Nelielām studijām nav jāuztur lielas biroja telpas, nav jātērē daudz līdzekļu datortehnikas iegādei, nav jāuztur personāls, kas tieši nav saistīts ar projekta realizēšanu.
 • Nelielas studijas optimizē darba spēkus, pieslēdzot katram projektam tikai tos speciālistus, kas ir nepieciešami konkrētā projekta realizācijai.
 • Nelielu studiju mērķis ir rezultāts. Tādēļ parasti jūs varēsiet pasūtīt un saņemt mājas lapu laikā, kad lielākā daļa aģentūru ir ciet, jo to darbinieki ir devušies atvaļinājumos vai Jaunā gada brīvdienās. Patiesībā ārštata (freelance) darbinieki arī pamatā strāda bez brīvdienām.

3. Ārštata (freelance) darbinieki

Sadarbībai ar ārštata darbiniekiem ir arī savas priekšrocības:

 • Jūs pastāvīgi un ļoti operatīvi varēsiet koordinēt mājas lapas veidošanas procesu. Jūs varēsiet ietaupīt, jo vairuma freelance darbinieku pakalpojumi maksā mazāk, nekā aģentūru vai studijas pakalpojumi. Protams ir arī elitārie freelance darbinieki, kuru pakalpojumi ir ļoti dārgi.
 • Ar ārštata darbinieku vislabāk padodas neoficiāla sadarbība. Jūs varat atrast labus speciālistus gan savā apkārtnē, gan ārpus savas valsts, kas par pakalpojumiem prasa mazāku cenu. Taču pastāv arī zināms risks: jūs varat samaksāt naudu, taču neko nesaņemt pretī.
 • Jūs strādājat un kontaktējāties tieši ar izstrādātāju. Izlemiet paši, vai tā ir priekšrocība vai nepilnība.

Secinājums

Labu partneri iespējams atrast gan starp aģentūrām, studijām, gan privāti strādājošo speciālistu aprindās.

P.S. Ir arī ceturtā iespēja, par kuru nevaram nepiebilst:) Ja jums ir laiks, pacietība un stipri nervi, jūs varat pats uzņemties savas web lapas veidošanu, izmantojot kādu populāru satura vadības sistēmu, vai bezmaksas mājas lapu konstruktoru. Šeit jūs varat izlasīt dažus ieteikumus par bezmaksas mājas lapas veidošanas iespējam.

UZDOT JAUTĀJUMU
×

SAZIŅAS FORMA