Vizītkartes dizains

Vizītkartes dizaina nozīmē

2019. gada 05. martā /

Lasīšanas laiks 4 min.

Kuru vizītkartes stūri jums jānoloka, pirms parādāt to šveicaram, mājas uzraugam vai sulainim kā zīmi, ka vēlaties apciemot īpašuma saimnieku un uzzināt, kā viņš jūtas? Jūs nezināt?

Iedomājieties — pirms dažiem desmitiem gadu šāds žests liecināja par inteliģenci, un prasme izmantot vizītkartes pasniegšanas nianses bija tikpat obligātas pasaules smalkākajās aprindās kā runāt franciski un pārzināt balles etiķeti.

Kādēļ ir jādomā par vizītkartes dizainu?

Vai vispār dizainam ir liela nozīme? Mēs atbildēsim, ka noteikti ir! Ja uzskatāt sevi par darījumu cilvēku un veiksminieku, jūs nevarēsiet iztikt bez oriģinālām un skaistām vizītkartēm, par kurām nevajag kaunēties, pasniedzot tās saviem klientiem vai partneriem.

Kādreiz skaistas vizītkartes bija ļoti svarīgs saziņas elements aristokrātu aprindās, un to izmantošanas likumi bija tik pat sarežģīti un apjomīgi kā galda etiķete.

Jēdziens “vizītkarte” tolaik bija līdzvērtīgs jēdzienam “tituls”, “rangs”, “īpašums”, “labklājība” un tamlīdzīgi. Turklāt vizītkartes ar oriģinālu dizainu bija poligrāfiskās mākslas neatņemama sastāvdaļa, kam bija savi kanoni, aizliegumi un īpašie eksemplāri, kas tika atzīti par šedevriem.

Diemžēl ar laiku vizītkartes sāka zaudēt savu “statusu”. Pirmie uzņēmēji tīksminājās par pašas vizītkartes esamību vien, taču pamazām ar to vairs nepietika, jo pasūtītāju skaits un viņu vēlmes kļuva aizvien specifiskākas un palielinājās arī šo izstrādājumu popularitāte, tika modernizēts poligrāfijas aprīkojums.

Daudziem līdz pat šim brīdim ir svarīgs kāds noteikums: jo dārgāka un skaistāka ir vizītkarte, jo tā ir efektīvāka. Šodien ir divas pieejas vizītkaršu drukai.

Pirmā ir funkcionālā pieeja.

Kā jau minēts, pirmās pieejas gadījumā galvenais uzdevums ir funkcionalitāte, nevis vizītkartes dizains. Šī pieeja ir ļoti populāra Rietumu valstīs, kur dominē praktiskums. Nav nejaušība, ka “vizītkarte”, tulkojot burtiski no angļu valodas, ir “biznesa karte” (vai aptuveni — darījumu karte).

Šī “karte” ir uzņēmuma darbinieku obligāts piederums, un tās uzdevums izveidot saikni ar klientiem un uzņēmuma partneriem. Vizītkartes bieži vien pamanīsiet parastiem biroja darbiniekiem, frizieriem un pat apkopējiem.

Taču nodaļas vadītājiem tā pārsvarā nav vajadzīga, jo viņiem ir nevis jāstrādā tieši ar klientiem, bet gan jāuzrauga padoto darbības.

Otrā ir saistīta ar tēlu, un cienījamu statusu.

Otrajā gadījumā galvenais uzdevums ir pierādīt, ka vizītkartes īpašniekam faktiski nav robežu. Jo vizītkartes dizains būs oriģinālāks, radošāks un skaistāks, jo labāk būs redzama tās vērtība, drukas procesa sarežģītība un tādējādi būs prestižāka.

Pasūtītāju pārsvarā neuztrauc tas, ka, piemēram, folijspiede uz plastmasas pamatnes izgatavotājam nozīmē diezgan laikietilpīgu procesu. Viņam pati svarīgākā ir ekskluzivitāte.

Šādas vizītkartes tekstuālais saturs arī ir ļoti svarīgs, jo to galvenokārt izmantos vizītēs (pēc vārdnīcā dotās definīcijas vizīte ir “pazīstamu cilvēku apmeklēšana, apciemošana bez īpaša nolūka”).

Tiesa gan, reklāmas popularitāte tīklā ātri aug, taču vizītkartes šai tendencei nepiekāpsies. Tomēr, ja runa iet par tikšanās klātienē, tad vēl nav nekas labāks izgudrots par labu vizītkarti ar nevainojamu dizainu.

Tāpēc, joprojām, biznesa vizītkartes ir lielisks variants, kas palīdz virzīt jūsu zīmolu un uzsvērt jūsu uzņēmuma īpašo stilu. Uzskatāmam piemēram, lūk, kā to dara citi uzņēmumi:

Kā tika solīts, zemāk ir 4 lieliskie vizītkaršu dizaina piemēri!

Minimālisms

Minimālisms un ģeometriskās figūras, kas lieliski piestāv radošo industriju uzņēmumiem.

parauga attēls

Oriģinālums

Kad ir vēlme parādīt, ka uzņēmumam piemīt nestandarta pieeja lietām un tas atšķiras no citiem uzņēmumiem, tad talkā nāk vertikālās vizītkartes.

parauga attēls

Dabiskums un eko pieeja

Kad uzņēmums domā par dabu vai propagandē dabas aizsardzības dzīves veidu, tad tas izvēlās arī atbilstošo vizītkartes materiālu.

parauga attēls

Spožums

parauga attēls

Pasūtiet sava uzņēmuma vizītkartes dizainu pie mums, ja vēlaties sev vizītkarti, kas pievilks uzmanību. Vairāk informācijas par pakalpojumu par vizītkartes dizainu šeit.

PASŪTĪT DIZAINU

Lasīt citus rakstus

Logo izveides trendi 2020.gadā
Mūsdienu pasaulē cilvēks gandrīz 90% informācijas uztver ar acu palīdzību, tas ir — vizuāli. Tieši tādēļ logotipi ...

Lasīt rakstu ...
Firmas stils. Kā klūt pamanāmam?
Kā vien tik liekas, ka viss ir tik vienkārši. Uztaisi mājas lapu, izvieto to internetā un viss notiek! Klientu jūra, preces tiek pārdotas un nauda plūst kabatā ...

Lasīt rakstu ...
Logo izstrāde un krāsu nozīme
Vai zinājāt, ka krāsu gamma var ietekmēt līdz pat 80 procentiem klientu motivācijas tiešsaistes iepirkšanā, reklāmas un mārketinga gadījumos?

Lasīt rakstu ...

Vajag pievilcīgu vizītkarti?

Rakstiet uz e-pastu: hello@logo-izstrade.lv
vai meklējiet mūs sociālajos tīklos: