Kā izveidot mājas lapu

Kā izveidot labu mājas lapu?

 • 2018. gada 14. maijā
 • Lasīšanas laiks 7 min.

Izlasot mūsu rekomendācijas, jūs varēsiet saprast galvenās pamatnostādnes, kam jāpievērš uzmanība, pasūtot mājas lapu.

Ja meklējat mājas lapu savam uzņēmumam, tad droši vien internetā esat jau sastapis tādas standarta frāzes kā “jebkuram nopietnam uzņēmumam nepieciešama sava mājas lapa…”; bet vai kāds ir saprotami izskaidrojis, kā izveidot uzņēmuma mājas lapu ar saprātni, noteikt mājas lapas funkcionalitāti, izvēlēties mājas lapas satura vadības sistēmu (CMS), un kam pievērst uzmanību, izvēloties izstrādātāju?

Ar ko tad sākt?

1. Nosakiet mājas lapas izveidošanas mērķi

Ja zināt mērķi, tad jūs jau esat pusceļā uz veiksmīga mājas lapas projekta realizāciju. Mājas lapas mērķa izpratne ļauj pasūtītājam un izstrādātājam īstenot plānoto projektu soli pa solim, jo abiem ir zināma skaidra vīzija.

Atbildiet uz jautājumu: Kādam mērķim jums vajadzīga mājas lapa un kādi uzdevumi tai ir jārisina?

Ikviens uzņēmējs, kurš meklē mājas lapas izstrādātāju projekta realizācijai, vēlas panākt, lai viņa uzņēmums kļūtu par veiksmīgāko savā jomā. Gandrīz katra uzņēmuma mērķis ir pelnīt vairāk, bet mājas lapas uzdevumi var būt dažādi:

 • Informēt klientus un sadarbības partnerus par aktualitātēm
 • Piesaistīt vairāk klientu
 • Uzlabot uzņēmuma tēlu utt.

2. Nosakiet mājas lapas funkcionalitāti

Šis ir ļoti vienkāršs solis. Paņemiet papīru un pēc iepriekš definētajiem mājas lapas uzdevumiem noformulējiet jautājumus, piemēram:

 • Kas ir vajadzīgs, lai informētu klientus un partnerus par jaunumiem?
 • Kādas funkcijas ir nepieciešamas, lai piesaistītu jaunus klientus?
 • Kā mājas lapa var uzlabot uzņēmuma tēlu?

Vispirms mēģiniet rast atbildes uz šiem jautājumiem, pierakstiet tās, un tad šos pašus jautājumus uzdodiet izstrādātājam un izvērtējiet atbildes.

Jūsu atbildes, piemēram, var būt šādas:

 • Mājas lapā ir jābūt šādām sadaļām: Pakalpojumi/ Produkti/ Jaunumi/ Par uzņēmumu.
 • Mājas lapā ir jābūt sadaļai Blogs, vai sadaļai Noderīga informācija.
 • Mājas lapā ir jāizvieto sertifikātu kopijas, informācija par apbalvojumiem, klientu atsauksmes utt.

3. Formulējiet mājas lapas izskatu

Šis ir viens no sarežģītākajiem soļiem, jo katram ir savs priekšstats par ideālu, labu, sliktu vai bezgaumīgu dizainu. Ja jums patīk sava mājas lapa, tas vēl nenozīmē, ka tā patiks jūsu klientiem un otrādi. Ir svarīgi atcerēties, ka mājas lapu jūs veidojat klientiem un partneriem, nevis sava prieka pēc.

Tāpēc mājas lapas auditorijas interesēm vienmēr jābūt pirmajā vietā. Nosakiet izstrādātajam pamatuzdevumus: pamatkrāsas, satura struktūru jeb iezīmējumu, vizuālos komponentus un citas prasības, kas attiecas uz mājas lapas izskatu.

4. Izlemiet - izveidot mājas lapu ar CMS vai bez?

Jums ir jāizlemj, vai izmantosiet satura vadības sistēmu (CMS), vai arī pasūtīsiet to kā HTML jeb (hiperteksta iezīmēšanas valoda) mājas lapu, vai citā programmēšanas valodā.

Ko izvēlēties?

Web Technology Surveys dati liecina, ka 41,9% no visām tīmekļa vietnēm darbojas pēc CMS principa, bet 58.1% neizmanto vadības sistēmu. Kuru no abiem variantiem izvēlēties?

Katrai izvēlei ir savi plusi un savi mīnusi. Veidojot mājas lapu ar HTML, izstrādātājam nav praktiski nekādu ierobežojumu attiecībā uz mājas lapas struktūras veidošanu, dizainu un funkcionalitāti.

Mājas lapai ar satura vadības sistēmu (CMS) ir ļoti liels plus, jūs pēc īsas apmācības varēsiet patstāvīgi papildināt un rediģēt saturu. Lai to paveiktu, nav nepieciešamas zināšanas par tīmekļa programmēšanu.

Vairāk par katras izvēles plusiem un mīnusiem (HTML vai CMS), kā arī ieskatu par populārākajāem satura vadības sistēmām jūs varat izlasīt mūsu raksta Mājas lapas veidošanas knifi

5. Nosakiet papildus iezīmes, kas ietekmē mājas lapas kvalitāti un darbību

Akcentējiet papildu iezīmes, kam jābūt mājas lapā:

 • mājas lapai jāspēj apmierināt auditorijas vajadzībās;
 • mājas lapai jāspēj izpildīt meklēšanas sistēmu tehniskās prasības;
 • tai korekti jāatspoguļojās populārākajās pārlūkprogrammās;
 • dizainam jābūt pielāgojamam skatīšanai mobilajās ierīcēs;
 • mājas lapas atvēršanās laikam jābūt ātram;
 • jānodrošina resursa drošība: aizsardzība pret neatļautu piekļuvi, rezerves kopiju izgatavošana, surogātkomentāru bloķēšana;
 • jābūt sastādītai mājas lapas kartei un failam robots.txt.

6. Izvērtējiet, vai jūs varat izveidot paša spēkiem savu mājas lapu

Šajā gadījumā jums ir trīs iespējas. Iemācīties kādu tīmekļa programmēšanas valodu, vai izmantot brīvi pieejamus instrumentus, kas palīdz izstrādāt mājas lapu bez zināšanām programmēšanā. Kādi varianti ir pieejami:

 • 1. Izveidot mājas lapu ar satura vadības sistēmu (CMS), kas ļauj viegli administrēt vietnes saturu, izmantot tipveida dizainu utt.
 • 2. Izmantot bezmaksas online mājas lapu konstruktoru, kurā ir ieprogrammētas jau gatavi šabloni.

Pirms spert šo drosmīgo soli, rekomendējam jums izlasīt padomrakstu 1188.lv mājslapā Darīt pašam vai uzticēt profesionāļiem.

7. Izlemiet, kas veidos jūsu mājas lapu, ja pašiem nav velmes ar to nodarboties

Jūs varat uzticēt izveidot jūsu mājas lapu kādai lielai profesionālai aģentūrai, mazai studijai (tādai, kā mūsu), vai uzsākt sadarbību ar ārštata (freelance) darbinieku. Unevirsālas atbildes nav. Katrai izvēlei ir savi plusi un mīnusi. Jūs galu galā varat izlemt un veidot savu mājas lapu pats, izmantojot Wordpress satura vadības kontruktoru vai kādu bezmaksas mājas lapas veidošanas konstruktoru.

8. Noskaidrojiet, cik maksā jums nepieciešamā mājas lapa?

Jūs droši vien esat pamanījuši www.ss.lv sludinājumu vietnē sludinājumus par mājas lapas izgatavošanu par 100 EUR. Jūs arī droši vien esat dzirdējuši par uzņēmumiem, kas par mājas lapas izstrādi tērē desmitiem tukstošiem EUR. Kādēļ pastāv tik liela atšķirība, un cik jums vajadzēs maksāt par savu mājas lapu?

Vietnes galīgā cena ir atkarīga no tās iezīmēm: funkcionalitātes, dizaina, satura apjoma u. tml.

Katrai izvēlei ir savi plusi un savi mīnusi. Veidojot mājas lapu ar HTML, izstrādātājam nav praktiski nekādu ierobežojumu attiecībā uz mājas lapas struktūras veidošanu, dizainu un funkcionalitāti.

Vispārīgi sakot, vietne - vizītkarte ar tipveida dizainu tādā studijā kā mūsu, jums izmaksās vidēji 300 - 400 EUR, bet rēķinā par vietni ar individuālu dizainu un sarežģītu pakalpojumu integrāciju, piemēram, internetbankas sistēmu, jūs redzēsiet skaitli, kam ir vairāk ciparu.

Secinājumi

Sāciet ar prāta vētru: rūpīgi nodefinējiet, kādus uzdevumus risināsiet ar tīmekļa resursa palīdzību. Tas jums palīdzēs aprakstīt nepieciešamo funkcionalitāti. Turpmākais ies kā pa sviestu: jūs aprakstīsiet savu ideālo dizainu, izvēlēsieties CMS, nodefinēsiet nepieciešamās tehniskās īpašības.

Jūs varat iepazīties ar mūsu pakalpojumu klāstu un cenām šeit un apdomāt, vai mēs varam jums palīzdēt jūsu projekta realizācijā.

Jebkurā gadījumā droši sazinieties ar mums. Mēs ar prieku sniegsim jums konsultāciju!

Mēs ticam - Jūs varat sasniegt vairāk!

PIETEIKT MĀJAS LAPAS IZVEIDI
×

SAZIŅAS FORMA