Mājas lapu veidošana

Mājas lapu veidošanas knifi

2018. gada 28. maijā /

Lasīšanas laiks 4 min.

Saskaņā ar internetā pieejamiem datiem 41,9% no visām tīmeklī esošām mājas lapām izveidotas ar satura vadības sistēmu palīdzību (CMS - Wordpress, Joomla u. tml.), bet 58.1% neizmanto CMS.

Katrs, kas vēlējās vai vēlās uzsākt mājas lapas veidošanu biznesa vajadzībām, sastopas ar jautājumu: "Kāda mājas lapa ir piemērotākā manam projektam?" Šajā rakstā izskatīsim satura vadības sistēmu un HTML vietņu plusus un mīnusus.

Uz jautājumu: "Kādu mājas lapu veidot - ar CMS vai bez?" nav vienkāršas atbildes. Ir jāņem vērā konkrētās mājas lapas specifiku, kā arī prasības, kādas ir izvirzītas mājas lapas funkionalitātei. Gan satura vadības sistēmām (CMS), gan HTML mājaslapām ir savi ierobežojumi, kā arī priekšrocības. Par šo visu mēs arī pastāstīsim tālāk.

1. HTML mājas lapas priekšrocības:

 • Praktiski neierobežotas struktūras, dizaina un funkcionalitātes iespējas.
 • Nav nepieciešami lieli resursi. HTML vietnes ātri ielādējas un stabili darbojas pat pie lielas noslogotības.
 • Nav papildus izmaksu, kas ir CMS (maksas paplašinājumi utt).
 • Tā kā šīs vietnes nav piesaistītas CMS, izstrādātāji var īstenot jebkuras pasūtītāja ieceres.
 • Mājas lapas struktūrā nav 'piesarņotas' ar lieko kodu, kā tas ir CMS gadījumā.
 • HTML mājas lapas ir drošākas un tās nevar uzlauzt, jo tajās nevar būt drošības 'caurumu' dzinējā, spraudņos vai moduļos.
 • Vieglāk tehniski uzturēt, kopēt un pārvetot mājas lapu uz citu hostingu.
 • Lētākas hostinga izmaksas, jo HTML mājas lapas prasa mazāk resursu un tām parasti der jebkurš hosting.
 • Stabīla darbība. Ja kādā vienā mājas lapas dokumnetā ir pieļauta kļuda, tad tā sabojās tikai vienu konkrētu lapu, bet CMS gadījumā kļūda ietekmē visas mājas lapas darbību.

2. HTML mājas lapas trūkumi:

 • Tomēr visas šīs priekšrocības atspēko galvenais HTML vietnes resursu trūkums. Ja esat veiksmīgs būvuzņēmējs vai gatavojat gardus steikus, taču neko nesaprotat no tīmekļa programmēšanas, jūs nevarēsiet pats publicēt izvēlēto saturu.
 • Sarēžģiti veikt izmaiņas mājaslapā, ja izmaiņas ir jāveic visās lapās, vai lielākajā daļā. Piemērām, ja ir jānomaina telefona numurs vai e-pasts 30 lapās. Šajā gadījumā ir manuāli jāatver visas lapas un jāveic nepieciešamas izmaiņas.

3. Mājas lapas ar CMS priekšrocības

wordpress varonis attēls
 • Iespēja patstāvīgi papildināt un rediģēt saturu. Lai to paveiktu, nav nepieciešamas zināšanas par tīmekļa programmēšanu.
 • Iespēja patstāvīgi mainīt mājas lapas arhitektūru, funkcionalitāti un tehniskās iezīmes. Tiesa gan, jums vajadzēs veltīt laiku, lai apgūtu vadības sistēmas paneļa pārvaldību.
 • Iespēja risināt specifiskus uzdevumus ar tipveida instrumentu palīdzību: moduļi, spraudņi, logrīki.
 • Iespēja izmantot tipveida dizainu.

Vislabāk ir izvēlēties plaši lietotu CMS, kuras priekšrocības un trūkumi ir labi zināmi un apgūti praksē.

Nemēdz būt ideālas vadības sistēmas. Ir tādi CMS, kas spēj vai nespēj atrisināt uzdevumus, kas saistīti ar jūsu mājas lapas palaišanu.

Kādas tad pašlaik ir populārākas satura vadības sistēmas pasaulē:

1 WordPress

Šajā sistēmā darbojas apmēram ceturtā daļa visu tīmekļa vietņu un apmēram 45% resursu, kas izmanto satura vadības sistēmu. WordPress sistēmā var veidot dažāda veida mājas lapas: no personīgā bloka līdz korporatīvajai vietnei, no interneta veikala līdz apjomīga satura projektam.

2 Joomla!

Šī vadības sistēma popularitātes ziņā ierindojas aiz WordPress. Tā tiek uzskatīta par funkcionālāku un labāk pielāgojamu, nekā minētā līdere. Taču Joomla gadījumā būs grūtāk ar to darboties patstāvīgi.

3 Drupal

Ar šo CMS darbojas 2,1% no visām tīmekļa vietnēm un 5% no resursiem, kuros izmantotas vadības sistēmas. Izvēlieties vadības sistēmu, ja jums jārisina nestandarta uzdevumi, jāuztur sarežģīti pakalpojumi.

4 OpenCart

Šo vadības sistēmu ir izvēlējušies 0,9% resursu pārvaldnieku, kas darbojas ar CMS. OpenCart — tas ir WordPress interneta veikaliem. Satura vadības sistēma atšķiras ar vienkāršību un pielāgojamību, izmantojot spraudņus, un drošību.

Secinājums

1. Mēs ietektu izvēlēties mājas lapas veidošanu uz HTML bāzes, ja:

 • jums ir vajadzīga mājas lapa ar 1 - 7 statiskām lapām;
 • jūs neplānojāt bieži veikt izmaiņas saturā;
 • jūs nevēlaties pats ņemties ar mājas lapas administrēšanu un esat gatavi maksāt izstrādātājam par to.

2. Mēs ietektu mājas lapas veidošanu ar CMS, ja:

 • jums ir liels projekts ar desmitiem vai simtiem lapu;
 • ja vēlaties paši administrēt mājas lapas saturu, regulāri publicēt rakstus, jaunumus utt.;
 • ja jums ir nepieciešams izveidot interneta veikalu vai katalogu.

Šeit jūs varat apskatīt mūsu mājas lapas veidošanas piedāvājumus. Ar prieku konsultēsim jūs par jautājumiem, kas ir saistīti ar mājas lapas izveidi.

Jūs varat arī pats izgatavot sev mājas lapu, izmantojot kādu bezmaksas online mājas lapas konstruktoru, ja jums ir laiks, velme un pārliecība par saviem spēkiem. Tikai, lūdzu, pieversiet uzmanību konstruktoru īpašībām, kurus mēs aprakstījām rakstā šajā rakstā.

Lasīt citus rakstus

Kam uzticēt web lapas veidošanu?
Nemeklējiet universālu recepti, kas palīdzēs atrastīsto izstrādātāju. Izvēle nav liela: aģentūra, neliela studija vai ārštata darbinieks ...

Lasīt rakstu ...
Kā izveidot mājas lapu tā, lai pēc tam nebūtu sāpīgi?
Jūs noteikti varat izveidot bezmaksas mājas lapu patstāvīgi, bet pirms īstenot savu sapni, izvērtējiet, vai jums ir brīvais laiks un pacietība ...

Lasīt rakstu ...
SEO veicināšana VS konteksta reklāma
Tā vien tik liekas, ka viss ir tik vienkārši. Uztaisi mājas lapu, izvieto to internetā un viss notiek! Klientu jūra, preces tiek pārdotas un nauda plūst kabatā ...

Lasīt rakstu ...

Vajag labu mājas lapu?

Rakstiet uz e-pastu: hello@logo-izstrade.lv
vai meklējiet mūs sociālajos tīklos: